Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокФилмовиAndrew Garfield со феноменална глума во новиот филм „tick, tick...BOOM!“ - Оскарот...

Andrew Garfield со феноменална глума во новиот филм „tick, tick…BOOM!“ – Оскарот е неизбежен!

Биографија, драма, мјузикл – Вистинска приказна за животот на Jonathan Larson.

На прагот на својот 30-ти роденден, перспективен млад театарски композитор се соочува со љубов, пријателство и притисок низ неговиот уметнички живот во New York.

Jonathan Larson's Net Worth at Death: How Much His Estate Made From 'Rent' | StyleCaster

Jonathan Larson бил активен од 1982 година па се до 1996 година, низ неговата кариера тој ги истражува социјалните прашања за мултикултурализмот, зависноста и хомофобијата.

Филмот е веќе достапен на Netflix а дали сте знаеле дека Andrew Garfield научил да пее само за оваа улога, никогаш во животот немал пеено во јавност.

Композиторот Jonathan Larson е познат по рок мјузикулот на Broadway, RENT.

Подоцна е изработен и филм според истиот.

Rent (2005) - IMDb

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО