Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокГејмингКога, каде и што очекуваме од DC FANDOME 2021 утре (сабота, 16.10)!

Кога, каде и што очекуваме од DC FANDOME 2021 утре (сабота, 16.10)!

Утре (сабота, 16.10) ќе го проследиме вториот DC FANDOME глобален настан кој ќе се емитува онлајн, прочитајте каде се можеме да го проследиме, кога и што очекуваме од целата презентација!

Што е DC FANDOME и кога ќе започне.

DC FANDOME е глобална онлајн презентација за сè што е инспирирано, базирано и преработено од DC стриповите, филмови, видеоигри, серии и многу повеќе. Настанот ќе се одржи утре (сабота, 16.10 2021година) во 19:00 часот. Ќе трае неколку часа исполнети со нови слики, тизер трејлери, трејлери и интервјуа од најразлични проекти. Некој од проектите веќе ни се познати а се очекуваат и неколку изненадувања!

Каде можеме да ја гледаме презентација на DC FANDOME?

Како што напоменавме DC FANDOME ќе се одржува во (сабота, 16.10) со старт од 19:00 часот. Како и минатата година слободен и бесплатен онлајн стрим за сите на неколку платформи. Посетете ја нивната официјална веб страна доколку сакате да го проследите настанот дирекно од таму (линкот подолу).

https://www.dcfandome.com/ 

Во меѓувреме онлајн стрим ќе има на Youtube и Twitch!

YouTube Link.

 

Twitch Link.

https://www.twitch.tv/directory/game/DC%20Universe%20Online

Што да очекуваме од DC FANDOME!

За разлика од минатата година, DC Fandome не објави официјален распоред на настанот во спротивно го знаеме распоредот на гостите, дел од кастингот, режисери, писатели итн.

  • The Batman: actors Robert Pattinson and Zoe Kravitz will be there alongside director Matt Reeves. A trailer has officially been confirmed by DC, so keep your eyes peeled.

  • Black Adam blowout is likely judging by the initial FanDome trailer. Dwayne Johnson will be joined by co-stars Aldis Hodge, Noah Centineo, Quintessa Swindwell, and Pierce Brosnan.

  • Shazam: Fury of the GodsThe Flash, and Aquaman and The Lost Kingdom will also have a presence at the event.

  • Wonder Woman director Patty Jenkins is confirmed to appear – and might confirm Wonder Woman 3. Fingers crossed.

  • The newest member of DC’s lineup, Blue Beetle, is also set to make its mark. Actor Xolo Maridueña will be appear alongside the movie’s director Angel Manuel Soto and writer Gareth Dunnet-Alcocer.

  • J.J. Abrams is also showing up at DC FanDome. Given that he has his fingers in many pies – including a new Superman movie and Justice League Dark – be sure to listen to whatever he has to say.

  • On the games side of things, Rocksteady’s Kill the Justice League will be previewed at FanDome, as will Gotham Knights, which sees the Bat-Family teaming up and kicking ass in Gotham after Batman’s supposed death. There’s even been some suggestion Injustice 3 will be announced. NetherRealm’s Ed Boon is another set to be at FanDome. What could he be cooking up?

  • Elsewhere, a series of comic creatives are also on the docket: Jim LeeScott SnyderTodd McFarlane and John Ridley have been confirmed, among other artists and writers.

  • Се очекуваат и многу новости во врска со сериите во продукција на CW и HBO Max, очекувајте новости за: Superman & Lois, Batwoman, Stargirl, Doom Patrol, Peacemaker, Titans.

DC Fandom е 4 часовен настан за сите фанови на стриповите, филмовите, сериите и видеоигрите од универзумот на DC. Бидете подготвени и проследете го настанот заедно со тимот на Comics.mk кој ќе ги има сите детални информации, трејлери и слики објавени на сите социјални мрежи како и на нашата веб страна.

Дали ќе добиеме повеќе информации и официјална потврда за Joker 2, можеби тоа е големото изненадување на утрешниот настан (или можеби е наша пуста желба…)

Останува да видиме!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО